Silosy stalowe

Do przechowywania różnego rodzaju materiałów sypkich wykorzystane mogą być nasze silosy stalowe. Maja one różną wielkość i wyposażenie. Nasza firma oferuje szereg funkcjonalnych silosów wykonanych z trwałej, wytrzymałej na różne czynniki zewnętrzne stali.

Parametry silosów stalowych

W ofercie naszej firmy specjalizującej się m.in. w produkcji silosów stalowych, znajdują się silosy:

  • o niewielkiej pojemności, w granicach od 40 do 60 m3,
  • o dużej pojemności od 100 m3 do ponad 3000 m3.

W zależności od tego, do czego będą wykorzystywane silosy stalowe, inna może być ich średnica – od 2 do 12,5 mm. Standardowo jest to wymiar 2080 mm, 2280 mmm, 2860 mm dla silosów produkowanych w całości oraz większej średnicy, tj. 3460, 4880, 6150, 7600, 9500 i 12 500 mm dla silosów składanych.

Silosy stalowe wykonane są zgodnie z przepisami UNI 10011, DIN 1055, DIN 4113 standard, z użyciem stali normowanej zgodnie z UNI 7070-723 standard. Może to być stal czarna malowana lub ocynkowana. Łączenia silosów są spawane, szczelne i całkowicie odporne na działanie wody. Wykorzystuje się przy tym śrutowanie SA 2,5.

Silos pokrywany jest standardową powłoką malarską, składającą się z powłoki gruntującej o grubości 50 mikronów, powłoki kryjącej na bazie syntetycznej o grubości 50 mikronów – tylko z zewnątrz według palety kolorystycznej RAL. Seria silosów SP posiada powłokę gruntującą od wewnątrz o grubości 50 mikronów.

Wyposażenie silosów stalowych

Niezależnie od konkretnej branży, silosy stalowe mogą działać jako urządzenia pojedyncze, ale nie tylko. Grupy silosów można integrować w tzw. baterie, spełniając potrzeby klientów. Indywidualnie na zamówienie klienta można różnicować wyposażenie silosów stalowych pod względem:

  • pojemności,
  • wyposażenia
  • automatyki sterowania,
  • zabezpieczeń itp.

Silosy mogą być wyposażone w wiele różnych elementów. Standardowo są to urządzenia bezpieczeństwa i automatyki, filtry i zawory nad oraz podciśnienia. Poza tym na zlecenie klienta zaopatrujemy nasze silosy w filtry dodatkowe, czujniki nadciśnienia, czujniki poziomu maksymalnego i minimalnego, zawory nad i podciśnienia, przepustnice, układy napowietrzania, zasuwy pod silosowe oraz sondy napełnienia oparte o pomiar techniką pojemności lub techniką radarową.

Gdzie wykorzystywane mogą być silosy stalowe?

Właściwie w wielu branżach działalności gospodarczej, w których istnieje potrzeba przechowywania większych ilości produktów sypkich, przydatne okazują się silosy stalowe. Przede wszystkim są to silosy wielkogabarytowe o pojemnościach większych niż 1000 m3, wraz z kompleksowym wyposażeniem. Mogą one znaleźć zastosowanie w takich gałęziach przemysłu jak:

  • przemysł budowlany,
  • energetyka,
  • przemysł chemiczny,
  • przesypownie materiałów sypkich

Nie są to takie same silosy, jak te wykorzystywane np. w rolnictwie, ponieważ różnią się one sposobem wykonania i materiałami, jakie zostały użyte do ich budowy. Mogą mieć też nieco inne zabezpieczenia przed korozją, a nawet elementy ocieplające ściany silosów.

SILOS seria SP

SILOS SERIA ST

SILOS seria SM

SILOS seria M

Scutti Polska
Ul. Świerkowa 18
Ligota Górna
46-200 Kluczbork
Tel. +48 77 4183700
E-mail: [email protected]

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.