Silosy cementowe
Silos cementowy z definicji jest zbiornikiem na materiały sypkie, jak cement, popiół, wapno, kreda, soda, biel cynkowa i inne materiały, które przechowywane są w zbiornikach stalowych. Każdy silos na cement przeznaczony jest do magazynowania materiałów sypkich o ciężarze właściwym do 1.4 kg/l (opcjonalnie 1.6 kg/l). Silosy są wykonane z czarnej stali malowanej lub ocynkowanej, normowanej zgodnie z UNI 7070-723 standard.
Silosy na cement – pojemność
Pojemność silosów na cement wynosi od kilku do kilku tysięcy metrów sześciennych. Standardowa wielkość wykorzystywanych przez nas silosów na cement wynosi: 30, 40, 50, 70, 90, 110,135,170, 210, 240, 280, 350, 400, 500, 600, 700, 800, 1000 m3 i powyżej, aż do 3300 m3. Średnice silosów, w zależności od rodzaju zastosowania mieszczą się w przedziale od 2 do 12,5 m, a takie standardowe wymiary wynoszą 2080, 2280, 2860 mm dla silosów produkowanych w całości, zaś dla silosów składanych średnice te zaczynają się od 3460, 4880, 6150, 7600, 9500 aż do 12 500 mm.
Jeśli chodzi o wysokość silosów, to wynosi ona od kilku metrów do 30 kilku metrów, w zależności od średnicy i pojemności.
Wyposażenie silosów na cement
Każdy silos wyposażony jest w urządzenia bezpieczeństwa i automatyki silosów. Standardowo jest to filtr i zawór nad i podciśnienia. To absolutne minimum wymagane przepisami prawa. Poza tym na dodatkowym wyposażeniu mogą być takie elementy jak:
- filtry,
- zawory nad i podciśnienia,
- czujniki nadciśnienia,
- czujniki poziomu max i min,
- układy napowietrzania,
- przepustnice,
- zasuwy podsilosowe,
- sondy napełnienia oparte o pomiar
techniką pojemności lub techniką radarową.
Nasze silosy wykonujemy zgodnie z przepisami UNI 10011, DIN 1055, DIN 4113 standard. Takie silosy na cement nie są jednak przeznaczone dla terenów zagrożonych występowaniem trzęsień ziemi – je wykonujemy na specjalne zamówienia klientów.
Silosy cementowe – technologia wykonania
Wszystkie silosy na cement są wykonane ze stali czarnej, profilowanej, spawanej, malowanej proszkowo lub ocynkowanej. Standardowa pokrywa lakiernicza wynosi 50+50 mikronów, w zależności od wymagań klienta. Grubość pokrywy może zostać zmieniona i wynosi ona maksymalnie 200 mikronów. Rodzaj farb także mogą ulec zmian. Przy zachowaniu odpowiedniej technologii jesteśmy w stanie udzielić 5-letniej gwarancji na powłoki lakiernicze. Standardowa gwarancja na powłoki wynosi 1 rok, a wydłużona 2 lata.
W skład standardowej powłoki malarskiej wchodzi:
- powłoka gruntująca,
- powłoka kryjąca na bazie syntetycznej.
Klient może wybrać kolor, w jakim będą wykonane silosy cementowe z palety RAL, ale tylko jeśli chodzi o kolor silosu z zewnątrz. Posiadamy paletę standardowych kolorów RAL, a pozostałe są opcjonalne za dodatkową opłatą.
Montaż silosów cementowych
Silosy nie są zbiornikami ciśnieniowymi, tylko mają charakter zbiorników otwartych. Nie podlegają przez to pod Urząd Dozoru Technicznego i nie dotyczą ich okresowe przeglądy techniczne. Montaż dokonywany jest w zależności od opcji – samodzielnie przez klienta, albo przez naszą firmę. Samodzielny montaż przeprowadzany jest na podstawie dołączonej instrukcji, jeśli klient ma urządzenie dźwigowe oraz widlaka. Łączenia silosów składanych są spawane, szczelne i odporne na działanie wody. Wszystkie nasze silosy posiadają pełną dokumentację techniczno-ruchową i deklarację zgodności.
Ul. Świerkowa 18
Ligota Górna
46-200 Kluczbork
E-mail: [email protected]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.