FILTRY SILOSOWE

Filtry przeznaczone do silosów cementu są rodzajem filtrów odpylających. Wykorzystywane są one do montażu na silosach, w których przechowywane są materiały sypkie. Wielkość filtra nie jest uzależniona od wielkości silosów, ale od ilości powietrza, jaka będzie przepływała przez filtr w ciągu godziny, czyli de facto od tego, czy silosy mają załadunek mechaniczny czy pneumatyczny.

Filtry silosowe – Dobór filtra do silosu

W przypadku silosów ładowanych z cystern samochodowych, wystarczy wykorzystać filtr silosowy o powierzchni 24 m2. W naszej ofercie znajdują się dwa takie filtry: MAXAIR 24 przy obciążalności 1700 m3 /h, gdzie czynnikiem oczyszczającym jest sprężone powietrze oraz FGV 24 z taką samą obciążalnością, ale czynnikiem oczyszczającym jest wibrator elektryczny.

Filtry do silosów cementu – Jak funkcjonuje filtr MAXAIR 24?

Filstry do silosów cementu, w tym także filtr silosowy MAXAIR 24 są elementem pozwalającym na przepływ zanieczyszczonego powietrza i oczyszczenie go. Składają się z wkładów poliestrowych, które zatrzymuje zawarte w powietrzu zanieczyszczenia. Po zainstalowaniu filtra silosowego w silosie zapylone powietrze przepływa przez wkłady filtra i wypływa na zewnątrz jako czyste powietrze. Wkłady przy tym są oczyszczane pneumatycznie. Wykonane są one ze 100-procentowego poliestru, poddanego wcześniej analizom laboratoryjnym, pozwalającym na uzyskanie właściwej charakterystyki przepuszczalności powietrza, co umożliwia prawidłową pracę filtra.
Działanie filtrów FGV 24 W silosach można też użyć filtr silosowy FGV 24, który jest filtrem mechanicznym. W swoim działaniu wykorzystuje on pracę mechaniczną wibratora. Tu również przepływ powietrza zanieczyszczonego odbywa się przez wkłady filtra, składające się w 100 proc. z poliestru. Wyłapane zanieczyszczenia spadają, w wyniku pracy wibratora. Filtr zbudowany jest modułowo, z wykorzystaniem stali nierdzewnej. Opcjonalnie filtry FGV 24 silosowe mogą mieć pierścień do wspawania z uszczelką, antystatyczne wkłady filtracyjne czy wkłady filtracyjne do 100 stopni Celsjusza.

Zastosowanie filtrów silosowych w praktyce

W wielu branżach działalności gospodarczej, głównie w przemyśle, zastosowanie znajdują filtry silosowe, służące do wyłapywania zanieczyszczeń powietrza. Głównie używane są one w przypadku składowania materiałów sypkich i ich wykorzystywania w procesach technologicznych.

Kolory filtrów

Zdecydowana większość filtrów silosowych wykonanych jest ze stali nierdzewnej, a pozostałe filtry stalowe malowane są w kolorze szarym. Jedynie na specjalne zamówienie klienta możliwe jest wykonanie malowania filtrów na kolory wybrane z tabeli RAL. Wszystkie nasze filtry mają zachowaną skuteczność na poziomie 99,9 proc., dlatego dają gwarancję hermetyzacji procesów technologicznych. Instalację filtra silosowego musi przeprowadzić pracownik, który ma odpowiednie doświadczenie. Może on pochodzić z naszej firmy lub od klienta. Montaż filtra powinien odbywać się zgodnie z aktualnymi przepisami BHP.
FILTR typ MAXAIR
FILTR typ FGS
FILTR typ FGV
FILTR typ EKO
FILTR typ FGM
FILTR typ MINIDUST
Scutti Polska
Ul. Świerkowa 18
Ligota Górna
46-200 Kluczbork
Tel. +48 77 4183700
E-mail: [email protected]

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.